Genel Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI

Araç Kiralamak için en az 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ile ekonomik, orta ve üst sınıf araçlar için aşağıdaki koşullar geçerlidir.

-Ekonomik sınıf araçlar için 21 yaş 1 yıl sürücü belgesi sahibi olmak

-Orta sınıf için araçlar 23 yaş 2 yıl sürücü belgesi sahibi olmak

-Üst sınıf için araçlar 25 yaş 3 yıl sürücü belgesi sahibi olmak

KİRALAMA SÜRESİ

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.


EK SÜRÜCÜ HİZMETİ

Ek sürücü hizmet ücreti günlük 80 TL’dir.

Aracın, kiralayan kişi dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak, Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkündür.

Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve/veya kullanıcılar tarafından her hangi bir kaza halinde tüm güvenceler geçersiz sayılarak kiralayan ve aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Ek sürücü yaş sınırlamaları ve sürücü belgesi kiralama koşulları aşağıdaki gibidir;


 • - Ekonomik sınıf araçlar için 21 yaş 1 yıl sürücü belgesi sahibi olmak

  - Orta sınıf araçlar için 23 yaş 2 yıl sürücü belgesi sahibi olmak

  - Üst sınıf araçlar için 25 yaş 3 yıl sürücü belgesi sahibi olmak


  ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 3 ila 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

ARAÇ TESLİM İADE OPSİYON SÜRESİ

Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 60 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.

YAKIT 

Kiraladığınız araç deposu dolu teslim edilir.Yakıtın sözleşme üzerinde belirtilen seviyede teslim edilmediğinde yakıt ücreti ve hizmet bedeli faturanıza yansıtılacaktır.Hizmet bedeli kiralama yapılan lokasyona bağlı olarak değişmektedir.

ÖDEME KOŞULLARI

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır.

Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda OTOFİLORENT kiralama sözleşmesi koşulları geçerlidir.

Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır.

Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir.

Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

ONLINE ÖN ÖDEMELİ REZERVASYON VE KİRALAMA

Online Ön Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp, kiralama esnasında rezervasyon sahibinin mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.

OTOFİLORENT, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. OTOFİLORENT kiralama ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı OTOFİLORENT Ön Ödemeli Rezervasyon Formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.

OTOFİLORENT Ön Ödemeli Rezervasyon formları kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterilerimizin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön, trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) vb. harcama bedellerini içermez. Bu bedeller için müşterilerimizin kiralama esnasında şahsi kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller OTOFİLORENT markasının sorumluluğunda değildir.

OTOFİLORENT, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı sunamazsa, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.

OTOFİLORENT Ön Ödemeli Rezervasyon tutarı araç kira bedeli ve rezervasyon esnasında almış olduğunuz ek hizmetleri içerir. Kiralama başlangıcında ofisten alacağınız ek hizmetler ve olası ekstralar (HGS, yakıt, trafik cezası, tek yön, kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar vb) için şahsi kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.


TRAFİK CEZALARI

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir.

Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de uygulanmaktadır.

KİRALAMALARINIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOTLAR

Kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0 850 305 00 45 numaralı Otofilorent İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur.

Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 0 850 305 00 45 numaralı Otofilorent İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur.

Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0 850 305 00 45 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz.

 • - Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi ve ya Otofilorent Merkezimizi arayınız.
 • - Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 0 850 305 00 45 numaralı Otofilorent İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.
 • - Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen Otofilorent İletişim Merkezi’mizi arayınız.
 • - Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması durumunda yeri değiştirilmeden; aracın çalınması durumunda, en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.

 • - Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,

 • - Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,

 • - Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,

 • - Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,

 • - Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,

 • - Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,

 • - Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,

 • - Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.


GÜVENCELER ve EKSTRA GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. OTOFİLORENT bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır.


Fiyatlarınıza dahil olmayan ekstra güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz.

Ferdi Kaza Güvencesi: Araç içerisindeki koltuk sayısına bağlı olarak, sürücü ve araç içerisindeki kişileri kapsayan güvencedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi: 3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.

MİNİ HASAR
Araçta 2000 TL' ye kadar oluşan maddi hasarları,müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır Lastik-Cam-Far-Ayna hasarlarını kapsamamaktadır.

ORTA HASAR PAKETİ 
Araçta 3000 TL' ye kadar oluşan maddi hasarları,müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır Lastik-Cam-Far-Ayna hasarlarını kapsamamaktadır.

BÜYÜK HASAR PAKETİ
Araçta 4000 TL' ye kadar oluşan maddi hasarları,müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır Lastik-Cam-Far-Ayna hasarlarını kapsamamaktadır.

TAM KAPSAMLI HASAR PAKETİ
Araçta 5000 TL' ye kadar oluşan maddi hasarları,müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.Lastik cam far ayna bu pakete dahildir.

Yukarıda açıklanan güvenceler genel ve bilgi amaçlıdır. Detaylı bilgi kiralama ofislerimizden alınabilir.


YABANCI EHLİYETLE KİRALAMA

Kiralama yapacak olan Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:

1- Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.

2- Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış sürücü belgelerinin Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.

3- Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.

Kiralama yapacak olan Yabancı ülke vatandaşları ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:

1- Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.

2- Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.

3-OTOFİLORENT araçlarının yurtdışına çıkartılması yasaktır.Sözleşme yapılan sürücü bunu kabul ve beyaan eder.


Whatsapp Telefon